Ubezpieczenia należności firmowych

Ubezpieczenia należności firmowych to jeden ze sposobów zabezpieczenia płynności twojej firmy. Jest to usługa która od dawna jest oferowana na polskim rynku przez liczne grono firm. Badania pokazują że nawet w przypadku dużych przedsiębiorstw, niezapłacone faktury mogą stanowić 25% zasobów firmy.

Biuro247 - Ubezpieczenia

Oferta firm

Ofertę ubezpieczenia należności oferuje bardzo dużo firm. Wśród tych najbardziej znanych jest Euler Hermes, PZU lub KUKE. OFerta jest bardzo zróżnicowana zarówno pod względem pakietu usług jak i ceny. Podczas wyboru dostawcy usługi jak i jej zakresu należy dobrze rozpoznać sytuację we własnym przedsiębiorstwie oraz dokonać analizy przepływów płatności.

Nasi konsultanci mogą wam pomóc z wyborem odpowiedniej firmy oraz pakiety w oparciu o swoje doświadczenie. Dobrze dobrany pakiet pozwoli wam zaoszczędzić pieniądze oraz zlokalizować kategorię kontrahentów którzy są obarczeni ryzykiem zatoru płatności w największym stopniu. Pomożemy wam w określeniu grupy potencjalnie najbardziej ryzykownej pod tym względem.

 

Strategia ubezpieczeniowa

Ubezpieczenie należności można wybrać dla należności powyżej pewnej kwoty zobowiązania w celu zabezpieczenia się przed upadłością dużego kontrahenta lub w stosunku dużej liczby kontrahentów jednak o zobowiązaniach na niskim poziomie oraz krótkim okresie płatności. Każdy typ ubezpieczenia różni się pod względem opłaty miesięcznej lub prowizji od windykowanego majątku. Ubezpieczenie może być połączone z usługą windykacji co jest korzystne dla firm produkcyjnych. Nie tracą one płynności finansowej i równocześnie gwarantują sobie ograniczenie kosztów ubezpieczenia przez prowizję od windykacji zobowiązań.

 

Korzyści

Oczywiście ubezpieczenie należności finansowych nie jest produktem przeznaczonym dla każdego. W niektórych przypadkach już nawet najmniejsze przedsiębiorstwa mogą sobie pozwolić na ubezpieczenie co przekłada się na poprawę sytuacji finansowej.

Jeśli ubezpieczenie należności nie jest usługą, która w danym momencie jest dla was odpowiednia warto się zastanowić nad wynajęciem biura windykacyjnego lub faktoringiem. Działanie faktoringu opisaliśmy w innym miejscu naszej oferty. Dzięki temu można zabezpieczyć swoją płynność przy pomocy inaczej skonstruowanej usługi.