Przestrzeń coworkingowa

Przestrzeń coworkingowa to usługa polegająca na udostępnianiu wspólnej przestrzeni dla większej liczby pracowników z różnych firm tak, aby obniżyć koszt stanowiska pracy oraz umożliwić osobom pracującym zdalnie pracę poza domem. Biura coworkingowe są obecnie bardzo popularnym sposobem organizacji pracy i pozwalają na elastyczne zarządzanie czasem oraz przestrzenią. W biurze coworkingowym można zazwyczaj spotkać osoby wykonujące wolne zawody takie jak programiści, architekci, fotografowie czy graficy.

Biuro247 - Coworking

Nowy paradygmat organizacji

Przestrzeń coworkingowa to świetny sposób na organizację przedsiębiorstwa, które dopiero co powstaje i nie ma możliwości na wynajęcie własnego biura ze względu na koszty lub ilość potrzebnych miejsc. Firmy które zaczynają mają często problemy z określeniem tego ilu pracowników będą miały w najbliższych miesiącach i posiadanie dostępu do biura które jest elastyczne pod względem wynajmu umożliwia im sprawną organizację pracy oraz zapanowanie nad kosztami swojej działalności.

 

Korzyści wynikające ze wspólnej lokalizacji

Coworking jest także doskonały miejsce do nawiązania kontaktów biznesowych dla osób z różnych branż, które pracują w jednym miejscu. Startupy bardzo sobie chwalą takie środowisko ponieważ pozwala im to na elastyczne organizowanie pracy swoich pracowników. Wspólna lokalizacja oznacza także czerpanie z wiedzy i doświadczenia innych osób pracujących w tym samym miejscu.

Coworking stał się jednym z najpopularniejszych sposobów organizacji pracy dla osób z branży kreatywnej. Ilość biur coworkingowych rośnie z dnia na dzień w każdym mieście. Każde z nich konkuruję swoją ofertą oraz innowacyjnością usług.