Obsługa faksu

Obsługa faksu jest bardzo często proponowana przez wirtualne biura. Zazwyczaj polega ona na odbiorze faksów pod wskazanym numerem oraz przy wykorzystaniu współdzielonego numeru telefonu. Istnieje także inna bardziej innowacyjna metoda obsługi faksu wykorzystująca wirtualny faks internetowy.

Biuro247 - Obsługa faksu

Wirtualne biuro i obsługa faksu

Obsługa faksu przy wykorzystaniu wirtualnego faksu internetowego działa przy pomocy oprogramowania. Serwer odbiera połączenie pod wirtualnym numerem telefonu i odbiera skanowaną wiadomość. Tak przygotowana wiadomość generowana jest w postaci obrazu na serwerze i zapisywana na dysku twardym. Klient otrzymuję natychmiastowy dostęp do takiej informacji i może ją pobrać przez stronę www.

 

Wydajność i pewność

Jest to rozwiązanie bardziej wydajne niż klasyczna obsługa faksu ponieważ nie wymaga ona osobistego odbioru poczty na miejscu. Pomija się także konieczność obsługi faksu przez pracownika oraz dbania o zabezpieczenie i sprawność sprzętu obsługującego faksy przychodzące. W wypadku awarii serwera jego praca może zostać zastąpiona innym serwerem dzięki czemu zachowana jest ciągłość działania.

Korzyści wynikające z posiadania wirtualnego faksu pojawiają się szczególnie dla firm, które prowadzą bardzo uregulowaną działalność. Ilość dokumentacji jaka jest otrzymywana z urzędu oraz możliwość podania własnego numeru faks bardzo ułatwia komunikację z pracownikami urzędu.