GIODO

Firma która przetwarza dane osobowe jest zobowiązana na podstawie przepisów prawa do rejestracji takiego zbioru danych w GIODO. Proces ten dla osób, które nie znają regulacji oraz nie robiły tego wcześniej może być czasochłonny i skomplikowany. Uchybienie tym regulacjom może się wiązać z karami finansowymi dla przedsiębiorcy. W większości przypadków, aby uniknąć tego typu nieprzyjemności wystarczy proste wdrożenie i przygotowanie dokumentacji. Doświadczony konsultant potrafi przygotować dokumentację dla małej firmy w niecały tydzień.

Biuro247 - GIODO

Przetwarzanie danych

Większość firm przetwarza dane osobowe swoich klientów w ten lub inny sposób czasami nie zdając sobie z tego sprawy. Ustawa podaje definicję, która może być myląca lub niejednoznaczna do przedsiębiorców. Równocześnie nakłada pewnego rodzaju obowiązki zabezpieczenia tych danych. Posiadanie danych, ich zapisywanie oraz udostępnianie podmiotom trzecim jest związane z ich przetwarzaniem w rozumieniu ustawy. Nawet lista w arkuszu kalkulacyjnym zawierająca imiona i nazwiska połączone z informacjami na temat klientów podlega ochronie danych osobowych.

Biuro247 - Ochrona danych osobowych

Wdrożenia

Współpracujemy z dużą liczbą firm konsultingowych, które mogą pomóc wam w realizacji wymagań stawianych przed wami przez ustawę. Wiemy, która firma dostarczy dla was najlepszą usługę w danym mieście. W przypadku kiedy działacie w wielu lokalizacjach pomożemy wam zorganizowanie takiej usługi na terenie całej Polski. Powszechność obowiązku wdrażania systemów ochrony danych osobowych oraz oparci gospodarki o technologie infromacyjne powoduje konieczność stosowania tego typu rozwiązań.

 

Nasi konsultanci sami uczestniczyli też w tego typu wdrożeniach i potrafią wstępnie odpowiedzieć na część z waszych pytań tak, aby dać Państwu wstępne rozeznanie w tej sprawie. Procedura ta nie jest trudna dla kogoś kto już wcześniej się tym zajmował i odbywa się bardzo szybko.