Firma za granicą

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakładanie firmy za granicą ze względu na korzyści podatkowe oraz mniejsze stawki ubezpieczenia społecznego nakładane w innych krajach. Inni decydują się na takie rozwiązanie ze względu na warunki jakie panują w innym kraju. Otoczenie prawne, inwestycyjne, środowiskowe czy finansowe ma duże znaczenie dla powodzenia firmy.

Biuro247 - firma za granicą

Wielu Polaków zakłada firmy w Niemczech, Czechach, Słowacji, Malcie lub na Cyprze ze względu na możliwości biznesowe jakie są tam występują. Cześć z kontrahentów oczekuje, aby firma posiadała siedzibę w określonym kraju. W przypadku Malty i Cypru pojawiają się korzyści podatkowe zwłaszcza dla firm działających w branży finansowej. Czechy i słowacja oferują niższe ubezpieczenia społeczne. Założenie firmy w innym kraju daje możliwość uzyskania przewagi nad konkurencją.

Biuro247 - Biznes za granicą

Nasi doradcy pomogą ci wybrać lokalizację dla twojej firmy tak, aby zmaksymalizować dla ciebie korzyści podatkowe oraz ograniczyć koszty związane z prowadzeniem działalności. W pierwszym okresie działania firmy oznacza to możliwość oferowania niższych cen za produkty i usługi. Jest to szansa na szybki wzrost oraz pozyskanie na wstępie dużej bazy klientów.

Posiadamy sieć placówek współpracujących z nami i umożliwiamy wykonanie wszystkich czynności zdalnie. Założenie działalności w innym kraju może zostać realizowane już w ciągu 24 godzin. Nie musisz się martwić znajomością języka, ponieważ wszystko zostanie zrealizowane przez nasze biura. Równocześnie możesz skorzystać z usługi księgowej w celu optymalizacji kosztów.

Rozważając założenie firmy za granicą należy kierować się określonymi kryteriami:

  • czy prowadzę jednoosobową działalność czy spółkę prawa handlowego,
  • jakiego poziomu przychodów spodziewam się rocznie,
  • jakie mam koszty prowadzenia działalności,
  • jakiego poziomu zysk będzie podlegał opodatkowaniu,

Firma za granica to także inne rodzej obowiązków jakie są nakładane na przedsiębiorcę, a których może nie być w Polsce. Nasi doradcy udzielą odpowiedzi na nasze pytania i pomogą w dobraniu odpowiedniego kraju oraz formy prawnej dopasowanej do rodzaju działalności. W niektórych przypadkach koszt prowadzenia działalności może być mniejszy nawet o 80%.