E-archiwum

E-archiwum czyli wirtualny obieg dokumentów to system usprawniający przepływ dokumentacji w twojej firmie. Pozwala on na sprawne zarządzanie dokumentacją, która trafia i wychodzi z twojej firmy. Rozwiązania tego typu pozwalają na sprawowanie pełnej kontroli nad przedsiębiorstwem. Wprowadzenie obiegu dokumentacji firmy nie tylko usprawnia jej działanie ale równocześnie powoduje że jest ono bardziej przejrzyste dla zarządu.

Biuro247 - Obieg dokumentów

Kto wprowadził tego typu innowację?

E-archiwum początkowo zostały wprowadzone przez duże amerykańskie korporacje, które szukały sposobu na ograniczenie kosztów związanych z dokumentacją i jej przetwarzaniem. Początkowo dotyczyło to tylko dokumentów sprzedażowych takich jak zamówienia i faktury, jednak stopniowo zaczęły się one przenosić na pozostałe aspekty funkcjonowania firmy.

Biuro247 - Obieg Dokumentów

Obieg dokumentów

Korzystając z elektronicznego systemu wymiany dokumentów uzyskujesz możliwość szybkiej wymiany dokumentacji oraz sprawowania nad nią nadzoru. Jeśli w twojej firmie znajduje się dużo dokumentów, złożonych w cały proces i konieczne jest zapanowanie nad tym procesem w jasny i przejrzysty sposób wprowadzenie takiego rozwiązania jest czymś co ciebie zainteresuje.

Zdecydowana większość firm decyduje się na wprowadzenie takiego systemu dopiero w momencie kiedy papierowy obieg dokumentacji staje się dla nich zbyt duży aby zapanować nad nim w manualny sposób. Sugerujemy wszystkim naszym klientom możliwie najszybsze wprowadzenie tego typu rozwiązania tak, aby tego typu działanie było możliwie łatwe w przyszłości.