Biuro na godziny

Biuro na godziny to świetne rozwiązanie dla freelancerów. Osoby wynajmujące biuro na godziny bardzo sobie cenią elastyczność takiej usługi. Jeśli lokalizacja biura znajduje się w centrum lub w pobliżu urzedów, które są potrzebne do prowadzenia działalności tym lepiej. Sposób organizacji miejsca pracy oraz rozlokowania pracowników bardzo się zmienił na przestrzeni czasu. Częste podróże oraz konieczność odwiedzania klientów powodują zapotrzebowanie na lokalie z różnych miastach. Jeśli twoja firma nie jest wystarczająco duża, aby otwierać przedstawicielstwa jest to rozwiązanie przeznaczone dla ciebie.

Biuro247 - Biuro na godziny

Innowacja przez elastyczność

Biuro na godziny to innowacyjne podejście do tego jak należy rozumieć swoje miejsce pracy lub przestrzeń dla pracowników. Wynajem biura dla pracowników jest czymś kosztownym i wiąże się z zobowiązaniem na określony okres czasu. Jeśli nie mamy pewności że będziemy mieli takie samo zapotrzebowanie na przestrzeń do pracy oraz stabilną ilość pracowników może to być dla nas nieopłacalne. Z tego powodu wiele firm decyduje się na wynajem biurka na godziny. Część pracowników może wykonywać swoją pracę w sposób zdalny i nie jest konieczne dla nich oddzielne biuro.

 

Strategia wykorzystania

W przypadku kiedy firma zaczyna się rozwijać w sposób regionalny i konieczne jest pojawienie się nowych placówek na terenie całego kraju, wynajem biura na godziny jest doskonałym rozwiązaniem. Początkowo dział sprzedaży, może znajdować się w sali wynajętej w ramach przestrzeni coworkingowej. Dział marketingu tak samo nie potrzebuje dedykowanego biura gdyż większość spraw załatwiają przez internet oraz telefonicznie. Jest to bardzo wygodne dla wszystkich i umożliwia łatwą budowę organizacji w nowej lokacji. W momencie kiedy liczba pracowników jest odpowiedni duża można wynająć dedykowane biuro.

Biuro247 - biuro na godziny

Korzyści

Byliśmy świadkami wielu przypadków rozwoju firm w oparciu o ten model. W naszej opinii taki sposób organizacji pracy działa ponieważ jest wydajny ekonomicznie. Dostęp do infrastruktury jest dzielony pomiędzy wszystkie osoby pracujące w danym biurze. Większość z nich pracuje dla oddzielnych firm lub jest freelancerami. Korzyści z takiego rozwiązania są obopólne i powodują powstanie efektu konwergencji.